Црвен тепих

Ким Кардашијан бараше забрана за приближување: Маж телепатски и зборувал

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан (42) неодамна поднела барање за забрана за задржување на нејзиниот најнов демнач, а во понеделник тоа барање било прифатено, пишува...

(ВИДЕО)Пораката на Јелена Ѓоковиќ е јасна како ден! Нејзините зборови предизвикаа...

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Новак Ѓоковиќ, одамна не навикна на тоа дека јавно и безрезервно ги кажува...

Аеросмит го откажаа концертот поради Стивен Тајлер – пејачот бил хоспитализиран...

Легендарниот американски рок бенд Аеросмит во последен момент го откажал настапот во Лас Вегас овој петок бидејќи пејачот Стивен Тајлер не можел да настапи,...

Новата фризура на Амал Клуни отстранува барем 10 години: Ја прошета...

Адвокатката за човекови права Амал Клуни и поубавата половина на шармантниот актер Џорџ Клуни го освежија својот изглед со нова боја на коса. Коментарите...

Пред Брена, Боба ја сакаше оваа жена: Се појави фотографија од...

Сегашниот сопруг на популарната пејачка Лепа Брена, познатиот тенисер, Слободан Боба Живојиновиќ, беше во брак со Зорица Накиќ. Боба и неговата сопруга од првиот брак...

На сред емисија му покажа среден прст на Поповиќ – Марија...

Марију Шерифовиќ толку ја вознемирило провокацијата на Саша Поповиќ во емисијата што му покажала среден прст. По ситната пресметка со Александар Милиќ Мили пред камерите,...

Ќе направат хаос: Нови казни во Задруга, но ќе ги дознаат...

Големиот газда донел одлука да им ги одземе неделните хонорари на одредени задруги, поради прекршување на основните животни правила во „Задруга“. Дури и врапчињата на...

„Карлеуша предизвикува скандали бидејќи ја мрзи да пее“ Композитор откри...

Познатиот српски композитор Милутин Поповиќ Захар откри што мисли за пејачката Јелена Карлеуша. Композиторот Милутин Поповиќ Захар, кој откри непознати детали од животот на јавните...

Чола зборуваше за семејството, откри зошто неговата сопруга поретко се појавува...

Александра Чолиќ никогаш не се појавува во јавноста, а пејачката конечно објасни зошто е тоа така. Здравко Чолиќ со децении успева да го држи подалеку...

Елтон Џон го најави крајот: „Гластонбери“ ќе биде мојот последен настап...

Легендарниот британски кантавтор Сер Елтон Џон најави дека неговиот последен настап во Велика Британија ќе го има следната година на фестивалот Гластонбери. Потоа, смао...

НАЈНОВИ ОБЈАВИ