Патувања

Турција воведува такса за престој, еве за колку ќе поскапат аранжманите

Аранжманите за Турција претстојното лето ќе бидат поскапи за 20 до 30 евра по лице, бидејќи земјата од април воведува такса за престој за...

Топ пет предлог дестинации каде да ја дочекате најлудата ноќ

Веќе се ближи новогодишната ноќ, а вие сега одлучивте омилениот локал да го замените со некое патување низ Европа. Доколку немате идеја, ви препорачуваме...

Топ пет дестинации каде да ја дочекате најлудата ноќ

Веќе се ближи новогодишната ноќ, а вие сега одлучивте омилениот локал да го замените со некое патување низ Европа. Доколку немате идеја, ви препорачуваме...

Луксуз: Моменталната цена на недвижни во оваа држава изнесува најмалку 45.000...

Монако е можеби втората најмала држава на светот по големината, но е една од најбогатите. Речиси третина од жителите се милионери кои освен убавите...

Факти за Јапонија кои не сте ги знаеле

Мислиме дека знаеме многу за другите држави поради разните серии, книги, филмови, па дури и Instagram објави. Но, најдобриот начин да научите нешто за некоја...

Сака да привлече нови жители – Овој германски град нуди еден...

Еден месец бесплатен престој е планот со кој германскиот град Герлиц сака да привлече нови жители. Градот се наоѓа во сојузната држава Саксонија на...

Работа од соништата: Се бара семејство кое ќе добие три платени...

Компанија за луксузни одмори е во потрага по семејство кое ќе оди на три одмори со all-inclusive услуга. Единствената задача е да ги оцените одморалиштата...

Како да заштедите пари кога купувате авионски билет?

Кога купувате авионски билет со месеци наназад ќе заштедите пари, но треба да знаете дека билетот никогаш не е евтин, освен кога авиокомпанијата согледува...

Ако се преселите овде, ќе добивате по 700 евра месечно: Постојат...

Секој кој ќе се насели во регионот Молизе во јужна Италија три години ќе добива месечна помош од 700 евра. Меѓутоа, постојат два услови. Местото...

Во Босна и Херцеговина има градина посветена на нашата легенда Тоше...

Еко село во близина на Сараево буди емоции кај фановите на Тоше Проески. „Raj u raju“ е идилично место во Босна и Херцеговина, создадено за...

НАЈНОВИ