Шоубиз

Седи дома и гледај го мјузиклот „Тајно Моја“ посветен на Тоше...

Како што и најави младата пејачка Антониа Гиговска на својот јутуб канал вечерва го постави мјузиклот „Тајно моја“ посветен на нашата најголема музичка легенда...

„Како да беше крај на светот“: Душко Тошиќ откри низ каков...

Душко Тошиќ раскажува дека поминал низ драма кога си заминувал од Кина во периодот кога почнала да се шири короната. Тошиќ за турскиот портал „Фанатик“...

Ѓорѓе Давид е заразан од корона, се огласија македонските кандидати: „Издржи...

Пејачот и членот на жирито во„Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид на својот „Инстаграм“ соопшти дека е заразен од коронавирус. Прво, тој објави дека чувствувал симптоми...

Еве што прави Лепа Брена додека е во изолација: Вака и...

Лепа Брена откри како го поминува своето време во оваа вонредна состојба, и на што најмногу му се посветува. Пејачката започна да ја уредува целата...

Членот на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ открива: Имам симптоми на...

Познатиот српски рокер и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид се огласи преку социјалната мрежа на Инстаграм каде што напишал дека...

Борко Ристовски со порака до граѓаните: Како да го победиме коронавирусот

Борко Ристовски ниту утрово не го пропушти својот тренинг. Не му пречеше ниту снегот на Водно, но од таму испрати важна порака до македонските...

Нема да продолжи актуелната сезона на „Ѕвездите на Гранд“? Воја откри...

Гранд поради коронавирусот и вонредната состојба одлучи да ги одложи снимањата на „Ѕвездите на Гранд“, а емисијата „Специјал“ ќе се емитува секоја недела, но...

Jелена Јованова се огласи по земјотресот во Хрватска: „Ве гушкам од...

Целиот свет периодов се соочува со предизвик, проблеми на кои изгледа не им се гледа крајот. Имено, новиот вирус корона кој веќе неколку месеци...

Николина Пишек истрчала со семејството на улица пред да се урне...

Хрватската водителка Николина Ристовиќ, која живее на две адреси во Загред и Белград, утрово во време на потресот со семејството спиела во вилата во...

Лука Јовиќ по втор пат ќе стане татко: Пред да добие...

Фудбалерот на Реал – Мадрид, Лука Јовиќ по втор пат ќе стане татко. Имено, неговата девојка, манекенката Софија Милошевиќ на Инстаграм објави дека е...

НАЈНОВИ