Аеродром

Продолжен рокот и олеснети критериумите за парична помош за првачињата во...

Рокот за пријавување првачиња за еднократна парична помош од 3.500 денари што ги доделува Општина Аеродром на првоодделенчињата запишани во основните училишта на нејзината...

Од денеска родителите може да добијaт по 3.500 денари за секое...

Општина Аеродром годинава доделува по 3.500 денари за секој првоодделенец. За оваа цел, општината има издвоено 2.800.000 денари од сопствениот Буџет. Од денеска родителите на...

Овие претстави ќе се одиграат на Фестивалот „Гола Месечина“

Ова се претставите што ќе може да ги погледнете во официјалната конкуренција: 18.06.2018 „Једваносимсобоакаломистобо“ од Нејра Бабиќ и Алеш Курт, режија: Алеш Курт – Сараевски...

Вечерва почнува фестивалот „Гола Месечина“

Петтиот Меѓународен фестивал „Гола Месечина“ почнува вечерва во 21 часот и ќе трае до недела, 24-ти јуни. – Ќе имаме задоволство да гледаме 7 претстави,...

Пристигна вртелешката во Ново Лисиче – Галерија

Во паркот во Ново Лисиче пристигна вртелешката и останатите реквизити кои беа поставени на плоштад Македонија во Центар. Во близина на авионот во паркот...

Без вода делови на Центар и Аеродром

Од ЈП „Водовод и канализација“ на Град Скопје информираат дека поради изведување приклучок на водоводна мрежа со пречник 80 мм на локација на ул....

Делови од Аеродром, Ѓорче Петров, Кисела Вода и Чучер-Сандево утре без...

Од 8:30 до 17 часот утре без струја ќе бидат корисниците од улицата „Тодор Чангов“, подулиците 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35, 37,...

Секое утро иста слика на раскрсницата кај Ново Лисиче (ФОТО)

Кој по тротоари, кој во спротивна лента, кој на црвено...Скопјани се жалат на сообраќајната (не)култура на возачите кои секое утро од 07:30 до 08:30...

Запуштена фонтаната со ликот на Тоше Проески во Ново Лисиче –...

Запуштена е фонтаната со ликот на Тоше Проески на детската улица во населбата Ново Лисиче. – Жално е ова, зошто тоа што е веќе направено...

Маж и 4 годишно дете повредени во сообраќајката со полициско возило...

Сообраќајна несреќа во која две лица се полесно повредени се случила вчера во 13,35 часот на раскрсницата од булеварот “Јане Сандански“ со улицата „Васко...

НАЈНОВИ