Аеродром

Од денеска родителите може да добијaт по 3.500 денари за секое...

Општина Аеродром годинава доделува по 3.500 денари за секој првоодделенец. За оваа цел, општината има издвоено 2.800.000 денари од сопствениот Буџет. Од денеска родителите на...

Секое утро иста слика на раскрсницата кај Ново Лисиче (ФОТО)

Кој по тротоари, кој во спротивна лента, кој на црвено...Скопјани се жалат на сообраќајната (не)култура на возачите кои секое утро од 07:30 до 08:30...

Инцидент на градилиште во Аеродром: Тргнете ги возилата, ќе ве фрлиме...

Во населбата Реонски центар-Аеродром утрово околу 10:30 часот се случил инцидент кога работници со градежна механизација им рекле на околните жители да ги тргнат...

Полициско возило удри во „Ауди“ во Аеродром: Повредени три лица, две...

Во тешка сообраќајна несреќа која пред околу два часа се случила во скопската населба Аеродром повредени се три лица. Сообраќајката се случила во близина...

МВР со детали за страшната сообраќајка во Аеродром попладнево – Фото

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи околу 15.30 часот во близина на „Мајчин дом“ во скопската населба Аеродром, потврди Министерството...

Запуштена фонтаната со ликот на Тоше Проески во Ново Лисиче –...

Запуштена е фонтаната со ликот на Тоше Проески на детската улица во населбата Ново Лисиче. – Жално е ова, зошто тоа што е веќе направено...

Тешка сообраќајка утрово во Аеродром, загина мотоциклист – Фото

Во страшна сообраќајка која утрово околу 7.00 часот се случи во скопската населба Ново Лисиче загина мотоциклист, објавуваат граѓани на Фејсбук страницата Ѕид на...

Маж и 4 годишно дете повредени во сообраќајката со полициско возило...

Сообраќајна несреќа во која две лица се полесно повредени се случила вчера во 13,35 часот на раскрсницата од булеварот “Јане Сандански“ со улицата „Васко...

Делови од Аеродром, Ѓорче Петров, Кисела Вода и Чучер-Сандево утре без...

Од 8:30 до 17 часот утре без струја ќе бидат корисниците од улицата „Тодор Чангов“, подулиците 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35, 37,...

Граѓаните кои протестираа кај „Мајчин дом“ се обидоа да ги урнат...

Тензично беше на протестот на граѓаните на Општина Аеродром кои попладнево се собраа на протест против изградбата на деветкатница кај „Мајчин дом“, а воедно...

НАЈНОВИ