Аеродром

Секое утро иста слика на раскрсницата кај Ново Лисиче (ФОТО)

Кој по тротоари, кој во спротивна лента, кој на црвено...Скопјани се жалат на сообраќајната (не)култура на возачите кои секое утро од 07:30 до 08:30...

Вечерва почнува фестивалот „Гола Месечина“

Петтиот Меѓународен фестивал „Гола Месечина“ почнува вечерва во 21 часот и ќе трае до недела, 24-ти јуни. – Ќе имаме задоволство да гледаме 7 претстави,...

Инцидент на градилиште во Аеродром: Тргнете ги возилата, ќе ве фрлиме...

Во населбата Реонски центар-Аеродром утрово околу 10:30 часот се случил инцидент кога работници со градежна механизација им рекле на околните жители да ги тргнат...

Делови од Аеродром, Ѓорче Петров, Кисела Вода и Чучер-Сандево утре без...

Од 8:30 до 17 часот утре без струја ќе бидат корисниците од улицата „Тодор Чангов“, подулиците 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35, 37,...

Овие претстави ќе се одиграат на Фестивалот „Гола Месечина“

Ова се претставите што ќе може да ги погледнете во официјалната конкуренција: 18.06.2018 „Једваносимсобоакаломистобо“ од Нејра Бабиќ и Алеш Курт, режија: Алеш Курт – Сараевски...

Познат идентитетот на загинатиот мотоциклист, МВР со детали за несреќата во...

Полицијата го утврди идентитетот на мотоциклистот кој загина утринава во сообраќајна несреќа во Аеродром. Станува збор за 41 годишниот скопјанец Д.П. Како што претходно објавивме, тешката...

Тешка сообраќајка утрово во Аеродром, загина мотоциклист – Фото

Во страшна сообраќајка која утрово околу 7.00 часот се случи во скопската населба Ново Лисиче загина мотоциклист, објавуваат граѓани на Фејсбук страницата Ѕид на...

Без вода делови на Центар и Аеродром

Од ЈП „Водовод и канализација“ на Град Скопје информираат дека поради изведување приклучок на водоводна мрежа со пречник 80 мм на локација на ул....

Продолжен рокот и олеснети критериумите за парична помош за првачињата во...

Рокот за пријавување првачиња за еднократна парична помош од 3.500 денари што ги доделува Општина Аеродром на првоодделенчињата запишани во основните училишта на нејзината...

Пристигна вртелешката во Ново Лисиче – Галерија

Во паркот во Ново Лисиче пристигна вртелешката и останатите реквизити кои беа поставени на плоштад Македонија во Центар. Во близина на авионот во паркот...

НАЈНОВИ