Центар

Промовиран проектот „Полицајци – велосипедисти“ во општина Центар – Ќе патролираат...

Пред СВР Скопје – Полициска станица Центар денеска беше промовиран проектот “Полицајци – велосипедисти“. Од Општината информираат дека на почетокот на територијата на општина Центар...

Од денес субвенционирање на велосипедите

Општина Центар Скопје од денеска започнува со спроведување на акцијата “Цел Центар на точак”. Општината ќе субвенционира 30 отсто од цената за...

Без струја дел од Карпош, Центар и Влае

Дел од општините Карпош и Центар, како и дел од населбата Влае утре во одреден период од денот нема да имаат струја поради технички...

Без струја дел од Сарај, Ѓорче, Центар, Карпош и Шуто Оризари

Поради изведување технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат делови од општина Сарај, Ѓорче Петров, Центар, Карпош и Шуто...

Oд април општина Центар продолжува со проектот „Центар се грижи за...

Oд април општина Центар продолжува со проектот „Центар се грижи за возрасните“ со што на возрасните жители ќе им се обезбеди потребната нега кои...

НАЈНОВИ