Центар

Промовиран проектот „Полицајци – велосипедисти“ во општина Центар – Ќе патролираат...

Пред СВР Скопје – Полициска станица Центар денеска беше промовиран проектот “Полицајци – велосипедисти“. Од Општината информираат дека на почетокот на територијата на општина Центар...

Без вода утре неколку улици во Центар

Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците од улицата „Мирче Маца“ и околните улички во Општина Центар. Прекинот е поради дефект на приклучна...

Без вода делови на Центар и Аеродром

Од ЈП „Водовод и канализација“ на Град Скопје информираат дека поради изведување приклучок на водоводна мрежа со пречник 80 мм на локација на ул....

Од денес субвенционирање на велосипедите

Општина Центар Скопје од денеска започнува со спроведување на акцијата “Цел Центар на точак”. Општината ќе субвенционира 30 отсто од цената за...

Без струја дел од Сарај, Ѓорче, Центар, Карпош и Шуто Оризари

Поради изведување технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат делови од општина Сарај, Ѓорче Петров, Центар, Карпош и Шуто...

НАЈНОВИ