МОЌЕН ЦИКЛОН И ОБИЛЕН ДОЖД ДОАЃААТ ВО МАКЕДОНИЈА И ВО РЕГИОНОТ...

Барем според последните анализи кои ние ги направивме со помош на најпрецизните нумерички модели во светот, за време на викендот кој доаѓа, како и...

Инфлацијата се искачи на загрижувачки 19,5 отсто на годишно ниво

Речиси 20 проценти инфлација на годишно ниво измери Државниот завод за статистика. Според нивниот последен извештај објавен денеска, трошоците за живот во минатиот месец...

Се огласија од скопскиот трговски центар за денешниот немил настан со...

„Утрово во воор ужен гра беж се обиени банкоматите пред Point Retail Park со користење за нас непознати средства. За време на настанот обезбедувањето постапило...

Минималната потрошувачка кошничка во ноември 51.714 денари

Минималните месечни трошоци на едно четиричлено семејство во ноември изнесувале 51.714 денари и се за 200 денари зголемени во однос на октомври, а за...

Нов детал од истрагата за инфлуенсерката Јанеска: Нејзиниот партнер одбил да...

Пиш толот што беше пронајден покрај безжи вотното тело на македонската државјанка Маја Јанеска, во Јужна Африка бил во сопственост на нејзиниот партнер, Кајл...

ПОКРАЈ МОЖНОСТА ОД ПОПЛАВИ – РЕГИОНОТ ЌЕ ГО ПОГОДИ И СНЕЖНА...

Моќниот циклон кој за време на викендот ќе го погоди целиот Балкански Полуостров, ќе донесе ОПА СНОСТ од локални ПОПЛАВИ. Со продорот на МНОГУ ПОСТУДЕН...

Доаѓа полна Месечина во Близнаци: 8 декември е клучен ден, четири...

Освен ретроградниот Меркур кој пристигнува на 29 декември, пред тоа имаме полна Месечина во знакот Близнаци на 8 декември. Полната Месечина во знакот Близнаци ќе...

Скопјанец добивал пари во девизи на својата сметка на банка, а...

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против И.Т.(59) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Ленин Јовановски најавува оставка од „Слобода превоз“: Не сакам да сум...

Директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски, чии превозници трет ден го блокираат Скопје, вели дека никој нема да се пријави на јавниот оглас на...

Лажни се и денешните дојави до училиштата и Народна банка

Министерството за внатрешни работи информира дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави од училишта во Скопје и НБРМ, кои добиле...

НАЈНОВИ ОБЈАВИ