ПР

Триглав Осигурување Живот со уникатна можност за своите осигуреници, членство на...

Триглав Осигурување Живот го склучи првиот договор за соработка со финансиска институција во земјава со компанијата Сторнест со цел подобрување на квалитетот на услугите...

Скопје Сити Мол ве советува како да извлечете максимум од Late...

Неверојатни попусти и одлична забава за да се подготвите за летото со омилените парчиња во вашиот омилен трговски центар. 24 јуни е денот и...

Подгответе се за летото со попусти и забава – овој петок...

Веќе десет години најомилен дел од јуни се неверојатните попусти во омилениот трговски центар, кои кулминираат со најдобриот ден за попуст во кој продавниците...

Триглав Осигурување Живот во соработка со НЛБ Банка поблиску до клиентите,...

Триглав Осигурување Живот во соработка со НЛБ Банка поблиску до клиентите, успешна промоција на Унит линк производот во експозитурите низ целата Држава. Денес успешно заврши...

Директорка на ТриглавОсигурување – Живот, Вилма Учета Дузлевска, прими награда...

Оваа сабота во Охрид се одржа годишната манифестација за „Избор на најуспешни жени менаџери” организирана од страна на Концепт Марили, на која награда прими...

Late Matinee во Скопје Сити Мол – Урбани музички звуци на...

Скопје Сити Мол им го разубавува јуни на жителите на Скопје и своите посетители со возбудлива музичка програма на отворената летна сцена со осум...

Церемонија за отворање на летната сезона во Будва

Плоштадот пред Стариот град Будва на 3 и 4 јуни ќе блесне со гламур и убавина, а сите оние кои ќе одлучат овој викенд...

Триглав Осигурување Живот, во соработка со НЛБ Банка, со нов Унит...

Триглав Осигурување Живот, во соработка со НЛБ Банка, го збогати своето портфолио на продукти и понуди нов, атрактивен Унит Линк производ, кој покрај балансирана...

Како да воспоставиме контрола на калориите и чувство на ситост?

Голем дел од женската популација има проблем со прекумерната тежина. И покрај сите диети и напорни вежби многу жени не може да ослабнат, а...

Прв ден од Изложбата „Жени во занаетчиство“ на платото на Кабинетот...

По повод Деновите на занаетчиство, во Кабинетот на претседателот се отвори изложбата „Жени во занаетчиство“ чијшто покровител е сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска. Изложбата...

НАЈНОВИ ОБЈАВИ