Република

МАКЕДОНИЈА ВЛЕГУВА ВО ЖОЛТА И ВО ПОРТОКАЛОВА ПРЕДУПРЕДУВАЧКА ФАЗА: ИНТЕНЗИВИРАЊЕ НА...

Циклонот ДИМИТАР и понатаму ќе условува врнежи но со тоа што во текот на претстојната вечер и ноќ ќе се прошират речиси насекаде и...

Одсега полесно до бугарски пасош: Се менуваат правилата, илјадници македонци веќе...

Од 2001 година, вкупно 71.524 државјани на Република Македонија добиле бугарско државјанство. Отсега многу полесно до бугарски пасош – се менуваат правилата, илјадници македонци веќе...

Најмалото предвремено родено бебе во Македонија живо и здраво си оди...

Вчера од Клиниката за гинекологија си замина најмалото предвеме родено бебе во земјава кое ја доби битката за живот со помош на стручниот тим...

СИЛВИЈА ОВАА НОЌ ЌЕ УСЛОВИ ИНТЕНЗИВНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД (НАД 50...

Во текот на оваа ноќ под влијание на моќната СИЛВИЈА насекаде ќе има врнежи од дожд кој на повеќе места ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ, повремено...

НАЈНОВА АНАЛИЗА: ДОАЃААТ НОВИ ВРНЕЖИ!

Почитувани граѓани на врнежите им нема никаков крај а тоа ќе го докаже следната најнова анализа на времето која ја направивме. Во текот на утрешниот...

Какво време не очекува викендов?

Утре врнежите ќе имаат слаб до умерен интензитет, а во недела ќе бидат пообилни, особено во јужните и источните делови. На планините и на некои...

ПОПОСКИ: ДОАЃА АЛЕКСЕЈ – ЗАСИЛЕН ДО СИЛЕН ВЕТЕР, ВРНЕЖИ И ТОПЕЊЕ...

Почитувани граѓани како што претходно најавивме за време на викендот кој доаѓа територијата на нашата држава ќе виде зафатена од нова циклонска активност и...

НЕСРЕЌА ВО МАКЕДОНИЈА: Багер му ја прегазил ногата, распрскувачка мина пронајдена...

Вчера околу 09.00 часот пријавено е дека во депонијата „Мегленци“, сопственост на Јавното претпријатие „Комуналец“, во Битола, Р.П. (60) од с.Лопатица, вработен како машинист...

ЦИКЛОН ФЛОРИЈАН: ОЧЕКУВАЈТЕ ВРНЕЖИ, ГРМЕЖИ И ЗАСИЛЕН ВЕТЕР – МОЖНО НЕВРЕМЕ

Под влијание на циклонот ФЛОРИЈАН до крајот на денешниот вторничен ден во државава времето ќе биде променливо облачно и нестабилно во текот на претпладневниве...

Доаѓа тежок празник и пост: Направете го ова за здравје и...

Следната недела на 27 септември е голем празник Воздвижение на Чесниот крст (Крстовден), Празник на Чесниот Господов крст Именден празнуваат: Крсте, Крстинка, Крстана, Кристина, Христина,...

НАЈНОВИ