Спорт

ФИФА го помести датумот: СП ќе почне ден порано

Светската фудбалска федерација (ФИФА) потврди дека Мундијалот во Катар ќе почне еден ден порано од предвиденото, односно на 20 ноември со мечот меѓу Катар...

Поп Арсова го освои 28. место на маратонот на СП во...

Единствената македонската натпреварувачка која настапува на Светското првенство во атлетика што се одржува во Јуџин, Адријана Поп Арсова во денешната маратонска трка го освои...

Кошаркарките останаа без полуфинале, убедлив пораз од Словенија(ФОТО)

Македонската женска кошаркарската репрезентација до 20 години е поразена од Словенија со 63:36 и не успеа да се пласира во полуфиналето од Европското првенство...

Tридневен спортски спектакл на FIBA 3х3 баскет турнирот во најатрактивната арена...

Од 1-3 јули катната гаража на Скопје Сити Мол беше претворенa во вистинска спортска арена за rooftop FIBA 3х3 баскет турнирот, организиран од страна...

Боксерскиот клуб „Скопје тим“ преку проектот „СО БОКС ПРОТИВ НАСИЛСТВО“ ќе...

Желбата за докажување кај младите е природно голема. Таа желба често се јавува и во форма на физичко докажување, што води до насилство во...

Шокантна сцена пред Камп Ноу – Фенин претепан пред сопругата од...

Овој лет долго ќе го памети Мартин Фенин (35) кој долго ќе биде познат. Во Шпанија, каде што отиде да го бодри својот поранешен...

Ракометната федерација на Македонија казнета од страна на Европската ракометна федерација

Парична казна и беше изречена на македонската репрезентација во износ од 2.000 евра од страна на Европската ракометна федерација (ЕХФ) поради прекршување на протокол...

Ѓоковиќ повторно е во имиграциски притвор

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ повторно е ставен во имиграциски притвор во Мелбурн каде ќе го чека почетокот на официјалното рочиште на кое ќе...

Македонија со пораз го започна ЕП: Словенците за малку ни ја...

Македонската репрезентација денес беше блиску до изненадување, но сепак со пораз го отвори Европското ракометно првенство. И покрај поразот ракометарите ни малку не разочара...

Лоши вести пред натпреварот со Словенија: Лазаров се повреди и нема...

Репрезентацијата на Македонија денес со почеток од 18 часот ќе го одигра првиот натпревар на Европското првенствопротив Словенија. Ривалот е добро познат, мотивиран и...

НАЈНОВИ ОБЈАВИ