Позитивни вести за Бикот, куп пари за Близнаците: Дневен хороскоп (24.03.2020)

ИЗВОРСкопје24
|

Овен (21.03 – 20.04)

Верувајте во себе. Единствено така ќе постигнете се што сте замислиле. Саканото лице би сакало да му посветите повеќе внимание. Приредете му некое романтично изненадување.

Бик (21.04 – 21.05)

Денес ќе добиете позитивни резултати од својот труд. Уживајте во тоа. Ќе ви недостасува внимание, кажете му го тоа на партнерот.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ве очекува поволен паричен период. Инвестирајте пари во нешто корисно. Партнерот полека започнува да има доверба во вас. Немојте да го изневерите.

Рак (22.06 – 22.07)

Сакате да бидете најдобри и секогаш да добивате пофалби. За тоа ќе мора малку повеќе да се потрудите. Планот кој сте го смислиле во врска со љубовта, ќе ви се оствари.

Лав (23.07 – 22.08)

Преокупирани сте со различните обврски, па никако не можете да се опуштите. Време е подобро да го организирате своето време. За слободните почнува идеален период за љубов.

Девица (23.08 – 22.09)\

Можно е денес да добиете погрешни информации кои ќе ве наведат на погрешен пат. Очекувајте интересен ден, кој и покрај ситните проблеми на крај ќе заврши убаво.

Вага (23.09 – 22.10)

Денес вешто ќе успеете да ги завршите сите работни обврски и да уживате. Доколку сте слободни ќе ви одговара флертот со некое лице кое ви се допаѓа, зафатените ќе бидат задоволни од партнерот.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Позитивно сте настроени кон оние што ви се блиски. Луѓето ја ценат вашата љубезност и благодарност. Знаете да ги одберете вистинските зборови и во приватните и во професионалните разговори. Знаете да го одберете најдоброто за себе и за партнерот.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Окупирани сте со практичните проблеми кои се однесуваат на вашиот секојдневен живот и на вашите обврски, кои се потешко ги поднесувате. Се обидувате на наједноставен начин да ги решите проблемите кои ве оптеретуваат, а се однесуваат на пари и секојдневен живот.

Јарец (22.12 – 20.01)

Можни се големи промени на финансискиот план. Не дозволувајте некој да ве потиснува. Љубоморни сте и тоа сосема отворено го покажувате. Саканото лице смета дека грешите и претерувате.

Водолија (21.01 – 19.02)

Ве очекува мала расправија или проблем во комуникацијата со надредените. Тензијата меѓу вас и саканото лице е се посвежа. Обидете се да го решите тоа пред проблемот да кулминира.

Риби (20.02 – 20.03)

Ве очекуваат лоши вести поврзани со некои недвижнини или земјиште. Во љубовта не се чувствувате сигурно и сакано покрај вашиот партнер. Во вашиот однос преовладува тензија.