Докторка на дежурство кај родилките во Чаир: „По 17 породувања убаво е кога ќе те прашаат дали се чуваш“

ИЗВОРСкопје24
|

Докторка од гинеколошкиот оддел во Чаир објави Фејсбук статус во кој ја искажува благодарноста за визирите кои ги добила за време на дежурство.

Уште еден доказ дека и во Македонија има добри момци и херои и дека тоа се цени:

Чаирско дежурство… 17 породувања.

И кога мислиш дека само дежурната екипа и родилките останале на светов – некој ќе ти се јави и ќе те праша дали се чуваш и пред да почне полицискиот час ќе побрза да ти донесе визири.

И наеднаш светот станал поубаво место за живот!!!

Фала до Ристе, Ненад, Александар и до сите чие име сѐ уште не го знам.

Čairsko dežurstvo….. 17 ragjanjaI koga misliš deka samo dežurnata ekipa i rodilkite ostanale na svetov- nekoj ke ti…

Gepostet von Kristina Skeparovska am Donnerstag, 26. März 2020