Хороскопски знаци кои не знаат за бонтон

ИЗВОРСкопје24
|

Во Зодијакот, има 5 знаци кои не ги интересираат бонтон правилата:

Јарец

Јарците не се толку непристојни, колку што се насочени на целта, без притоа да ги интересираат средствата со кои ќе се користат за да ја исполнат. Не се злобни и невоспитани, само невнимателни.

Овен

Овните се нетрпеливи и импулсивни, па затоа им недостасува љубезност. Го зборуваат она што прво ќе им падне на ум, без да размислат како тоа се одразува на соговорникот. Не сакаат да губат време на работи кои не се неопходни.

Водолија

Избегнуваат да покажуваат емоции и честопати се толкувани како нељубезни и невнимателни. Не им е грижа дали се груби, важно им е само го остварат зацртаното. Секогаш главата им е полна со мисли, па немаат време да ги бираат зборовите.

Лав

Лавовите се внимателни кога се фокусирани на една работа или задача. Ако се обидат да бидат добри во мултитаскинг – тогаш забораваат на манирите. Сакаат да ги завршуваат работите брзо и веднаш, па затоа знаат да бидат непристојни и груби.

Девица

Девиците премногу размислуваат како да остават добар впечаток и токму тоа создава погрешка и контра слика кај соговорникот. Нивниот труд честопати ги прави одбивни и неприродни во манирите и однесувањата.