ЈК Травел со демант: Никој од гостите не беше оставен на улица

ИЗВОРСкопје24
|

Од туристичката агенција ЈК Травел пристигна демант за вчерашните случувања со хотелот во Грција.

Почитувани,

Веста поврзана со ЈК ТРАВЕЛ не е точна. Ве молиме за демант на истата:

Гостите кои се сместени во Хотел Олеа Гарден се во своите соби и продолжуваат со својот одмор како што и првично имаа резервирано и уплатено. Станува збор за непроверена информација која произлезе од кратко недоразбирање. Во ниеден момент никој од нив не беше оставен на улица и не остана никој без сместување. Ова го тврдиме најодговорно.

Сите гости остануваат во хотелот во кој имаа уплатено за својот одмор. Истото можат да го потврдат и гостите кои се сместени во горе неведениот сместувачки капацитет. И самиот хотел се очекува во најбрз временски период да испрати официјален допис со кој ќе ја демантира оваа невистина. ЈК Травел е агенција која постои 16 години, а задоволството на нашите клиенти секогаш било и ќе остане приоритет во нашето работење, велат од агенцијата.