Канје повторно доби забрана за настап на Греми наградите поради поранешната сопруга

ИЗВОРСкопје24
|

Канје Вест отсуствуваше на овогодинешното доделување на Греми наградите и иако беше најавено дека тој ќе настапи, организаторите во пресрет на наградата за медиумите потврдија дека познатиот рапер нема да биде еден од изведувачите бидејќи не го толерираат неговото однесување.

Вест беше номиниран во пет категории на доделувањето и освои две Греми. Канје во последните денови имаше неколку испади на социјалните мрежи кои беа насочени кон неговата поранешна сопруга Ким Кардашијан и нејзиното ново момче Пит Дејвидсон.

Извори блиски до Вест тврдат дека одлуката да се повлече раперот од листата на изведувачи на Греми е поврзана и со неговата неодамнешна кавга со водителот на Греми во 2022 година, Тревор Ноа. Комичарот и ТВ водител Ноа неодамна го коментираше раскинувањето на Канје со Ким, велејќи:

– Со текот на времето, Канје станува сè повоинствен во обидот да ја врати Ким. Ќе бидам искрен со вас – она ​​што го гледам во оваа ситуација е жена која сака да го живее својот живот без да ја вознемирува нејзиното поранешно момче или поранешен сопруг. Она низ што таа поминува е лошо за гледање и укажува на тоа низ што поминуваат голем број луѓе кога решаваат да напуштат лош брак или врска.