Карлеуша приреди невиден спектакл за Нова година – еве дали присуствуваше на него и Душко Тошиќ

ИЗВОРСкопје24
|

Јелена Карлеуша направи невиден спектакл пред Собранието во Белград за дочекот на Новата 2022 година, каде покрај луѓе од Србија собра и луѓе од целиот регион.

– Навистина, тоа беше голем спектакл, мислам дека сите го пренесоа, видеа, цел Белград, целиот регион и светот виде дека Белград е центар на светот – изјави Јелена.

Сопругот на Јелена, Душко Тошиќ присуствувал на нејзиниот настап пред Собранието, како и на нејзиниот концерт во дискотеката „Касино“.

Јелена откри дали нејзиниот сопруг е горд на неа и какви се неговите впечатоци по нејзиниот новогодишен настап.

– Мислам дека секој на негово место би бил многу, многу горд бидејќи нема секој ваква жена која направи она што го направив јас. Секако, најдобро е него да го прашате, изјави Карлеуша.