Мистериозна порака до починатиот Матеј Периш: Извини што не те бакнав за последен пат

ИЗВОРСкопје24
|

Извесна Ж. М. го привлече вниманието бидејќи на денот кога телото на Матеј Периш беше извлечено од Дунав, објави црна слика на Фејсбук во знак на жалост, но напиша и шокантни зборови посветени на трагично загинатиот сплиќанец.

Ковчегот со телото на Матеј Периш (27) вчера е пренесен во неговиот роден град Сплит. Неговите пријатели, познаници, но и оние кои не го познаваа, тагуваат по сплиќанецот, кој на 18 мај по петмесечна потрага беше пронајден мртов во Дунав на белградска Ада Хуја.

Меѓу ожалостените е и една девојка Ж. М., која му оставила порака на Матеј, откако неговото тело било извлечено од реката:

– Извини, те молам, што не те гушнав и бакнав за последен пат, што не ти кажав колку ми значиш и колку те сакам… извини, ќе се видиме на подобро место, го знам тоа.