Наједноставниот трик со кој ќе се решите од комарците во куќата засекогаш

ИЗВОРСкопје24
|

Поминете ги летните денови уживајќи без комарци кои зујат околу вашите уши.

Идеален рецепт за ова се лимон и каранфилчиња.

Имено, каранфилчињата и нивниот мирис ги одбиваат многу ефикасно, но ако додадете лимон во мешавината, природниот мирис кој ги одбива комарците ќе биде уште појак.

Ќе ви треба лимон и неколку каранфилчиња. Прво згответе половина лимон и ставете каранфилчиња во целулоза. Само ставете го ова на масата на која седите и комарците веќе нема да зујат околу вас.