Направете печена фета – зачините ќе и дадат посебен вкус

|

Печената фета со оригано и чили пиперка ќе биде одличен додаток на секое јадење.

Доколку сакате да направите прилог кој ќе го подобри вкусот на вашето главно јадење, печената фета е вашиот вистински избор:

Состојки: 200 гр фета парче, чили пиперка, половина лажичка оригано, две лажици маслиново масло.

Подготовка: Загрејте ја рерната на 180 степени. На парче алуминиумска фолија ставете ја фетата, а одозгора наросете сечкана чили пиперка и оригано. Покријте со маслиново масло, завиткајте во фолија, ставете на тава и печете во рерна десет минути. Послужете додека е топло.

Пријатно!