Не можам да навивам за неа – Саша Матиќ остро за Констракта и нејзината музика – Не сум поддржувач на тој правец

ИЗВОРСкопје24
|

Саша Матиќ е еден од многуте членови на јавната сцена кој даде пресуда за српскиот претставник на овогодинешната „Евровизија“.

Популарниот пејач истакнува дека не може да ја поддржи Констракта бидејќи Аца Лукас е негов пријател.

-Немам ништо против Констракта, тоа е манир во музиката кој помина и кој помладата генерација го слуша и сака, но едноставно не можам да ја поддржам Констракта кога Аца Лукас ми е пријател и кога многу ми помогна во кариерата.

– Знаете како, се тргна, музиката отиде во друг правец и се е модернизирано како и се останато, јас лично не сум поддржувач на тој правец кога е музиката во прашање, тешко дека можам да ја пеам таа насока, но дефинитивно посакувам среќа во Торино – заврши Матиќ.