Николина Пишек истрчала со семејството на улица пред да се урне дел од куќа

ИЗВОРСкопје24
|

Хрватската водителка Николина Ристовиќ, која живее на две адреси во Загред и Белград, утрово во време на потресот со семејството спиела во вилата во Горди Град во Загреб.

„Тие живеат во Горни Град, штом слушнале дека нешто се случува и дека се паѓа околу нив, веднаш истрчале на улица. Кога излегле, имало што да видат. Скоро се околу нив било разурнато и луѓето во пижами биле излезени на улиците. Во тој момент виделе како еден дел од куќата се урнал, но за среќа никој од членовите на семејството не е повреден“, рекол извор близок до семејството.

Николина на Инстаграм објавила дека нејзиното семејство е добро а дека настанатата штета ќе се надокнади.

Со Николина биле нејзиниот сопруг Видоје Рустовиќ и четиригодишната ќерка Уна Софија.