Од нив не очекувајте работа: Тие се најголеми мрзливци во хороскоп

ИЗВОРСкопје24
|

Постојат периоди во кои сакаме едноставно да се опуштиме во удобноста на нашиот дом и да заборавиме на обврските, но на некои луѓе тоа им се случува многу почесто.

Бик

Биковите сакаат да работат опуштено и полека. Лицата родени во овој знак сакаат едноставен живот во кој ќе можат да уживаат во благосостојба без да мора да работат. Биковите се размазени и сакаат се најдобро, но нема претерано да се потрудат тоа да го остварат.

Близнаци

Близнаците се доста мрзливи кога станува збор за било каква професионална работа или продуктивност. Кога станува збор за дружење, први се за забава, но кога треба да сратаботат некоја работа – нема ни со прст да мрднат.

Риби

Лица родени во овој знак сакаат да живеат во својот свет на фантазии. Не се особено вредни и не им се дава дополнително да се потрудат. Рибите не се одушевени кога им се доделува некои дополнителни монотони обврски.