Панчо откри: Еден од нас наскоро заминува од Македонија

|

На 3 декември во арената „Борис Трајковски“ дуото ДНК ќе прослави 20 години успешна работа на македонската музичка сцена.

Во новата „Еден на еден“, која ќе се емитува во недела, Владимир Блажев – Панчо открива дека најверојатно ова ќе биде и нивниот последен концерт.

Не сакавме да го откриваме ова сега, но големи се шансите еден од нас да се отсели од Македонија, вели тој.

Во најавното видео за емисијата не се открива дали станува збор за негова или преселба на Андреј.