Погледнете како Леонардо ди Каприо и Џиџи Хадид се сокриле откако биле фотографирани на вечера

ИЗВОРСкопје24
|

Откако ја прекина четиригодишната врска со 25-годишната манекенка Камила Мороне, оскаровецот Леонардо ди Каприо (47) веќе беше поврзуван со неколку жени, но се чини дека славниот актер фрли око на Џиџи Хадид (27). еден од најпознатите модели во светот во моментов. Сега се снимени како излегуваат од ресторан после вечерата.

Познатиот актер и Џиџи беа фотографирани во Њујорк.

И двајцата беа во лежерни модни комбинации и се обидуваа да се сокријат од камерите.

И двајцата ги сокриле лицата. Таа си го покрила лицето со шал, а тој носел маска и капа.

Уште порано, странските медиуми објавија дека Лео и Џиџи летово неколку пати завршиле заедно, но никој не ги потврди ниту ги демантираше овие наводи.