Се огласи Миле Китиќ по скандалот на концертот: Еве што вели тој дека се случило

ИЗВОРСкопје24
|

По видеото од настап во кое ја шокираше јавноста со своето однесување, бидејќи се однесуваше лошо кон една обожавателка, Миле Китиќ се огласи и откри што се случило, па нервозно реагираше и го навлече гневот врз себе.

На видеото се гледа дека младиот човек кој бил веднаш до сцената упорно барал од пејачите да се сликаат, поради што му пукнал филмот на Фолкерот, па тој само мавтал со раката и го тапкал по главата, а продолжил да пее. Откако тие неколку секунди од настапот станаа вирални, фолкерот се огласи и објасни како дошло до тоа.

„Па, тоа беше удар. Момчето десет пати побара да се слика, во еден момент навистина ми беше доста и му кажав, но на шега. Ми се допаѓа таа ситуација, а луѓето ме плукаат како да направив, не знам ни што, но не се каам, ми испратија дека за неколку часа повеќе луѓе го гледале тој спот отколку мојата нова песна. Ситуацијата беше убава и за мене и за него. тоа е обична шега“, изјави Миле Китиќ.