Шеф Марк во домашна изолација прави чуда, а објави и нешто неочекувано (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Во време на домашна изолација сите имаме време за некои работи кои семе ги правеле помалку или воопшто.

Познатиот шеф Марк, кој пред телевизиската публика се прослави во шоуто„Брза кујна“, како и сите нас поминува време во изолација како мерка за зашита од коронавирус.

Готвењето не е нешто кое не го прави постојани, но сега во домашни улови тој е целосно главен во кујната каде очигледно преземал се’ од сопругата Василка.

Марк на својот профил на Фејсбук објавува превкусни јадења од кои „лиги да ти потечат“, а не е таинствен за оние најстрвните, па рецептот го објавува за сите што се мераклии да пробаат да го направат.

Но, готвењето ќе заврши во текот на денот, и потоа Марк како и сите е пред компјутер.

Па така, на изненадување на неговите пријатели и следбеници, објави фотографија од времето кага бил дете, а и таква од бебенце каде е во рацете на неговите родители..

Погледнете: