Спој на луксуз и минимализам: Ѕирнете во домот на Викторија Лоба (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Викторија Лоба активно почна да ја применува праксата да биде модел за некои познати модни брендови за гардероба, накит, козметика…

Нејзиниот профил на Инстаграм е преполн со фотографии на кои таа го предложува својот моден избор на следбениците, а дел од таквите објави ги создава во домашен амбиент.

Токму оттаму може да се ѕирне во приватноста, односно во новиот дом на Лоба каде живее во својот партнер, бизнисменот Ѓорѓи Калешов.

Иако фокусот е во нешто сосема друго, тешко да не се забележи префинетиот дом на пејачката каде се помешани неколку стилови.

Пред се доминира темната боја на дрво, индустрискиот стил, минимализмот, но и луксузните детали.

Во 2018 година Лоба откри дека е посветена на уредување на просторот кој изгледа како од списание.

За потсетување, Лоба неодамна во интервју за магазинот „Бекстејџ“ откри дека е свршена и има веренички прстен на раката, а претстојаната 2020 година ќе се случи и свадбата.

Извор: Вистина.мк