Среќа во домот на семејството Роквиќ – По Марко и Никола дете

ИЗВОРСкопје24
|

Пред само неколку дена, Марко Роквиќ сподели добра вест со јавноста, кога откри дека тој и неговата избраничка Сара го чекаат своето второ дете, а сега јавноста ја воодушеви уште една добра вест од нивното семејство.

Никола Роквиќ и Бојана Баровиќ чекаат бебе.По ќерката Леона и синот Симеон, на нивното семејство ќе му се придружи уште еден член, а полот на бебето се уште не е објавен.

Да потсетиме, помладиот брат на Николa, Марко неодамна објави дека тој и неговата сопруга Сара ќе добијат момче на кое ќе му дадат име Деспот.

„Кога Деспот беше во утробата сакавме момче со црни очи и дојде кај нас, сега посакавме девојче и розовата боја се рашири по небото и во нашите срца. Покрај првата најважна вест дека бременоста е во ред и дека сè е во ред и со бебињата, ова се некои убави работи што сакавме да ги споделиме со вас, бидејќи сме тука со вас со години“.