Тејлор Свифт со повторно снимен албум освои „American Music Award“

ИЗВОРСкопје24
|

Тејлор Свифт го освои трофејот за поп-албум за нејзиниот повторно снимен албум „Red“ во 2012 година на доделувањето на Американските музички награди, најголемата церемонија во светот на која гласаа фановите.

Во последниве години, Свифт снимаше нови верзии на албуми од нејзиното минато по спорот со нејзината поранешна издавачка куќа. „Не можам да ви кажам колку ми значат моите насловни албуми, но никогаш не очекував или претпоставував дека нешто ќе ви значи“, рече Свифт при прифаќањето на наградата. „Не можам доволно да ви се заблагодарам што се грижите за овој албум.

Свифт, исто така, ја зеде главната награда на вечерта во трката за  уметник на годината, натпреварувајќи се со големи имиња како Бијонсе, Хари Стајлс, The Weeknd, Дрејк и Адел.

Дов Камерон, поранешната актерка на Дизни каналот, која оваа година се најде на Билборд топ листите со поп-синглот „Boyfriend“, го освои трофејот за најдобар нов изведувач.