“Ти си мојот живот” – еве како Игор Џамбазов и честиташе роденден на Илина

ИЗВОРСкопје24
|

Игор Џамбазов, актер, шоумен, ТВ водител, комичар и пејач, очигледно никогаш не бил позаљубен. А тоа не го крие ни од целата јавност.

Игор особено беше среќен и не се штедеше на зборови кога го честиташе роденденот на својата сакана, Илина Арсова.

„Среќен роденден, супер-жено моја! Ти си мојот живот“, напиша Џамбазов во роденденската честитка за својата сакана.