Здравко Чолиќ откри како изгледа неговата совршена жена: Поради неговите зборови не е ни чудо што жените го обожаваат

ИЗВОРСкопје24
|

Машката икона на музичката сцена, Здравко Чолиќ, веќе неколку децении е во хармоничен брак со Александра, која неодамна по подолг период се појави во јавноста на својот концерт во Будва.

Го сакаат сите генерации на понежниот пол, баби, мајки и ќерки, со оглед на тоа дека ласкаво ја носи титулата најголем балкански шмеќер.

А во една прилика го истакна својот совршен тип:

Можеби има свој тип, но овој миленик на жените во целосна смисла на зборот гледа убавина во секого.

– Секоја жена си ја носи убавината, некоја има убави очи, некоја тело, некоја има насмевка, некоја има интелигенција, образование – изјави Здравко Чолиќ.